ROZHOVOR
S VERČOU KROPÁČOVOU

zig_zag-1.jpg

V Reklamce pracuješ již řadu let, jak ses k práci jako produkční dostala?

13.6. to bylo přesně 6 let, co tu pracuji. K práci produkční jsem se dostala náhodou, když jsem se původně hlásila na asistenskou pozici, kterou nabízeli na webu www.barth-kariera.cz. O tom jsem se dozvěděla od přítele kamarádky, který tu pracoval. Když jsem se zmínila, že hledám novou práci, tak mi řekl, že v Barthu pořád někoho hledají, tak jsem se koukla na web a zkusila poslat životopis a nakonec ze mě udělali produkční. A to je přesně práce pro mě, ráda vše organizuji, zařizuji, v tomto případě zakázky a nejvíc mě baví pracovat lehce pod tlakem 😃 

zig_zag-2.jpg

Je potřeba k této práci nějaké speciální vzdělání?

Myslím, že není potřeba nebo aspoň u mě nebylo, ale určitě je výhodou mít třeba zkušenosti nebo vzdělání v oblasti reklamy či marketingu. Důležité je mít chuť, odvahu a dobré komunikační schopnosti a trochu organizačního ducha, vše ostatní se tady člověk naučí praxí.

Co je nejčastější náplň tvé práce?
Nejčastější náplní mé práce je zpracování zakázek od A do Z – zadávání zakázek, objednávek, komunikace s grafickým oddělením, výrobním oddělením, poptávky u externích dodavatelů, zpracování nabídek, zadávání smluv, fakturace prostě vše, co souvisí se zpracováním zakázky.

Každý obchodník má v Reklamce svojí produkční, ty ale spolupracuješ hned se čtyřmi obchodníky naráz, jak to funguje?

Ano, to je do jisté míry pravda. Dva z nich pracuji spíše na pozici ředitel, takže tam toho obchodu není tolik, ale pro zbývající dva bych řekla, že dělám skutečně naplno. Snažím se dělat rychle a efektivně, takže se to někdy dá zvládat, člověk si musí umět zhodnotit, co je priorita. I díky zkušenost za těch šest let vím co a jak. Poslední dobou je to ale dost náročné a občas bych ten den potřebovala natáhnout. 😃 Nerada chodím domů s nevyřízenými e-maily.

zig_zag-4.jpg

V Reklamce jsou populární jejich tripy, účastnila ses nějakého?

Ano, zúčastnila jsem se velkého tripu do Austrálie , kde jsem byla i s kolegy z Autocentra a pak s celou Reklamkou v Dubaji. Oba výlety byly super zážitek a jsem za ně moc ráda.
 

zig_zag-3.jpg

A klasická otázka na závěr – co vyplňuje tvůj volný čas, když zrovna nepracuješ?

Mám fenku Bostonského teriéra jménem Lilly a snažím se ji po práci věnovat. Chodíme na procházky - jen nesmí pršet, být vítr a déšť nemá taky ráda 😃 Když je hezky, tak se snažíme být co nejvíc venku. Ráda tancuji, sportuji a cvičím, to mi v poslední době vůbec nevychází, ale doufám, že s nadcházejícím počasím na to bude více času. Chodíme na food festivaly, když to jde, tak cestuji a pak strašně ráda háčkuji. Dokonce mám svoji značku, kterou se snažím budovat, tak třeba jednou bude i eshop. 😊